Reklam Alanı

Günün En Anlamlı ve En Güzel Sözleri

Günün en anlamlı ve en güzel sözleri sayfamızda sizler için özenle seçtiğimiz yüzlerce söz yer almaktadır, burası aşk sözleri ile meşk yapanların vede etkiyeliyici olanların, laf sokucu sözler ve ağır kapak sözler ile düşman çatlatanların, komik sözler ile ortamlarda fark yaratanların, damar ve duygusal sözler ile etkileyici olup duygusala bağlayanların, özlü sözler ilede son noktayı koyanların mekanıdır.
güzel sözler, anlamlı sözler, kısa anlamlı sözler, kısa güzel sözler
Bizler sözler editörü olarak tüm sözleri araştırıp bir araya getiriyoruz ve sizlerin beğenisine sunuyoruz, sizlerde sözler eklemek isterseniz alt kısımdaki yorum alanına yazabilir veya facebook'taki fan sayfamızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Sizlerde yoruma sözünüzü ekleyin içeriğimizde yayınlayalım. Yoruma en güzel sözleri ekleyen ziyaretçilerimizin sözleri isimleriyle birlikte içeriğimizde yayınlanacaktır.

Günün En Anlamlı ve En Güzel Sözleri

Duracağım burada, gidişini seyredeceğim Kıpırtısız sakin gibi görüneceğim. Kavgasız olacak, fırtınasız olacak ve organlarım birbirine vuracak. Arkadan sessiz gene bakacağım. Ben yine salağı oynayacağım. - Okan Bayülgen-Var mı Allah’tan yukarı, kabirden aşağı? Toparlan ruhum gidiyoruz sen yukarı, ben aşağı… - N.F. Kısakürek-Öyle bir zamanda gel ki, vazgeçmek mümkün olmasın… Orhan Veli Kanık-Rakıyı gören suyu, kadını gören yatağı düşünür olmuş… Oysa; ne içmesini bilen var, ne de sevmesini…


Günün En Anlamlı ve En Güzel Sözleri

  Sponsorlu Bağlantılar 
  Sponsorlu Bağlantılar 
-Evleniriz belki bir gün, belki çocuklarımız olur. Bana benzer şair olur, sana benzer şiir olur…-Bir erkeğin yumruğundan daha serttir bir kadının son sözü: Çünkü biri dişlerini döker, diğeri düşlerini... – William Butle-Bu dünyada gülmek istiyorsan; Ya kaderin güzel olacak ya da kafan…-Gece uzun mevzu derin! – Behzat Ç.-Kardeşlik, düşmesin diye tutmak! Kardeşlik bırakmayacağını bilerek dayanmaktır.- "Yalnız olmak yanlış bir kalpte olmaktan iyidir." – Bukowski- Dün bir şarkı çıktı radyoda, yarısına ben eşlik ettim yarısına gözlerim. Söylemek çok acıtıyor ama ben seni çok özledim. – Ceyhun Yılmaz-“Bir çift göze aşık olursun, sonra bütün gözlere kör.” Cemal Süreya-Ardından çaresizce bakarak canın sağolsun diyebilmekse mesele, meselenin de avradını.

en güzel sözler necip fazıl kısakürek

-Tecrübeli satış elemanı arayan mağazalara eski dostlarımın ismini veriyorum. Gerçekten satış konusunda çok tecrübeliler.


Günün En Anlamlı ve En Güzel Sözleri

- Büyük olmak için hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın. Memleket için gerçek ülkü ne ise onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes sana karşı çıkacaktır, önüne sonsuz engeller yığacaklardır fakat sen bunlara dayanıklı olacaksın. Kendini büyük değil, küçük, zayıf, kimsesiz ve araçsız kabul ederek, hiç kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak, bu engelleri aşacaksın. Bundan sonra da sana "büyüksün" derlerse, bunu söyleyenlere gülüp geçeceksin. - Mustafa Kemal Atatürk

  Sponsorlu Bağlantılar 
  Sponsorlu Bağlantılar 


- Dünya; var gibi görünen bir yalan... Allah; yok gibi görünen bir gerçektir... - Hz. Mevlana- Bir insanın yaşayıp yaşamadığını anlamak istersen, nabzına değil onuruna bak, duruyorsa yaşıyordur... - Robin Sharma- Dünya; kötülük yapanlar değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir - Albert Einstein- Ne ben Sezarım, ne de sen Brütüssün.. Ne ben sana kızarım ne de zatın zahmet edip bana küssün. Artık seninle biz, düşman bile değiliz.- "Ne kadar zengin olursan ol yiyebileceğin kadar yersin. Testiyi denize daldırsan alabileceği kadar alır, gerisi kalır." – Mevlânâ- Alem O'nunla kaimdir ve O'nsuz olan hiçbir şey yoktur. O'nun rızası, rahmeti, bereketi ve tecellisi olmayan hiçbir şeyin değeri yoktur. - Hz. Mevlana-En son ölüm gelir, yine de erken deriz.


Günün En Anlamlı ve En Güzel Sözleri
  Sponsorlu Bağlantılar 
  Sponsorlu Bağlantılar 

-Arаdаn o kаdаr yıl vе аrаmızdаn o kаdаr insаn gеçti ki. Artık ikimiz dе gеri dönеmеyiz.-Hеrkеsin hаyаttа bir kеz bir mucizе yаşаmаk hаkkı olduğunа inаnıyorum. Bеnim pаyımа düşеn mucizе dе sеnsin.- Günümüzde insanlar, yalnızca fiyatı biliyorlar, değeri değil. - Oscar Wilde- Aklın yoksa yandın, ya kalbin yoksa o zaman sen zaten yoksun ki. - Hz. Mevlana- Dünyaya geldiğimiz gün bir yandan yaşamaya, bir yandan ölmeye başlarız. - Michel de Montaigne-"İnsanlar sevdikleri şeyi yok etmeye, daha sonra da yok ettikleri şeyi yeniden sevmeye ve değer vermeye meraklıdırlar."-Ey aşk! Sen öyle bir kişisin ki, dünya tokları, senin vuslatının açlarıdır.-Dünya; kötülük yapanlar değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.


Günün En Anlamlı ve En Güzel Sözleri

-Kadının tahmin ettiği şey erkeğin emin olduğu şeyden daha doğrudur.-''Kaybettiğimiz şeyler eninde sonunda bize geri döner. Bazen umduğumuz gibi olmasa da...''gununsozu2.jpg-Asla vazgeçmeyin, kaybedenler yalnızca vazgeçenlerdir...-Bazı insanlar yağmuru hisseder, bazıları ise sadece ıslanır.-10 kilitli kapıdan daha güvenlidir babanın evde oluşu.-Hiçbir canın acısı, senin acından az değildir. Hangi yaşta ölürsek ölelim, tamamlanmamış cümlelerimiz olacak.-Bir hayal, tek başına kurulduğu vakit sadece bir hayaldir. Birlikte kurulduğu vakit bir gerçekliktir.-Eğer mücadelem süresince yanımda yoksan, başarım sırasında yanımda olmayı bekleme.


Günün En Anlamlı ve En Güzel Sözleri

-Günaydın yüreğime yağmur gibi yağan, gece mi yıldız yıldız bezeyen, karanlığımı dolunay gibi aydınlatan aşkım, günaydın…-Aşk sorumluluk hissetmez, yol açtığı dertleri düşünmez, boyundan büyük işlere kalkar, imkansız için yalvarmaz, çünkü söz konusu kendisi olduğunda her şeyin meşru ve mümkün olduğunu düşünür.-İnsan için yalnız üç olay vardı: Doğmak, yaşamak ve ölmek. İnsan doğduğunun farkında değildir, ölüm korkusuyla da acı çeker ve genellikle de yaşamayı unutur.-Allah dünyayı musibet, ahireti ise mükafat evi kılmıştır. Dünya musibetini, ahiret sevabının sebebi ve ahiret sevabını da, dünya musibetinin bedeli kılmıştır.-Bana kimse sen gibi baktı mı bilmem, ama ben kimseye sana baktığım gibi bakmadım…!-Ben utangaç bir kalbi taşırım geceden… Ben sana aşık olduğumu, ölsem söyleyemem… Özdemir Asaf-Olmaz dediğin ne varsa hepsi olur. Düşmem dersin düşersin, şaşmam dersin şaşarsın. Öldüm der durur, yine de yaşarsın.- Mevlâna


Günün En Anlamlı ve En Güzel Sözleri

-Havalara giren birine hiç dokunmayın. Bırakın ne kadar yükselirse o kadar sert düşecektir. İzleyin ve keyfini çıkarın. – Jim Jarmusch-Birini değiştirmek istiyorsan, bu fikrini değiştirerek önce kendinden başla-Bekliyorum… Öyle bir vakitte gel ki vazgeçmek mümkün olmasın… – Orhan Veli-“Güven ruh gibidir, terk ettiği bedene asla geri dönmez.” – Shakespeare-Gidenin arkasından nokta koyun ki, gelecek olanın ismi büyük harfle başlasın. – J. Cristophe

günün en güzel sözleri ve mesajları

-Âşık olduğun kişi hep başkasına aşıktır. Zaten sen de hiçbir zaman sana aşık kişiye âşık olmazsın… – Murphy Kanunu-Yılların, bana öğrettiği şeylerden biri de bu oldu; Mutluluğu yakalamışsan, sorgulama. – Bukowski-İçine yaşamı doldurmak istediğin an, burnun bütün sorunları süzmeye hazırdır.-Aydınlığı cebinde değil de içinde taşıyanlar karanlıkta da yollarını bulur.-Kaplumbağaya dikkat et! Ancak kafasını çıkarıp risk aldığında ilerleyebilir. – James Bryant Conant


Günün En Anlamlı ve En Güzel Sözleri

-Yaşam, duygulananlar için bir trajedi, düşünenler için bir komedidir. – Jean DeLa Bruyère- Her gülen yüz, mutluluk ifadesi değildir.-  Gittiğim eğer bensem, söyle bana kimden gittim? Sende yoktum zaten ben, ben yine bende bittim... [Nazım Hikmet]

           

-  Eğer hala yalnızsanız, Allah sizi birilerinden koruyor demektir.- Duydum ki kapıma gelmiş, tokmak olmadığı için kapıya vurmadan geri dönmüşsün. Bilmez misin, kalp kapısının tokmağa ihtiyacı yoktur; o ancak içeriden açılır... - Hz. Mevlana- “Eğer sizi üzen kişilere hala selam verebiliyorsanız, bu vicdanınızın sadakasıdır“ - Mevlana

günün en güzel sözleri ve mesajları

- "Hayat küçük şeylerden oluşur. Eğer sen seversen büyük olurlar."- Osho- Ne zaman imkansızı seversen, işte o zaman gerçek seversin..- Umut uyanık adamın rüyasıdır.- Aşk aşığı şair eder, zencir eder, katı taşı mum eder.- Dünyanın en uzun mesafesi 2 cm'dir.- Ben sevdiğimi demez isem, sevmek derdi boğar beni.


- Erkekleri ayrılık, kadınları ise ayrılıktan sonraki süreç acıtır çünkü beklemek; sadece kadınlığa verilmiş en büyük cezadır"


- "Aslında bütün insanları sevebilirdim, sevmeye ilk senden başlamasaydım.."


- İnsan beklentisi kadar mutludur. Formül: Sıfır beklenti, sonsuz mutluluk...(R Sharma)


- "Birini çok sevdiğinizde, o size bin kere de yalan söylese, yine herkesten çok ona inanmak istersiniz.- Bir haksızlık gördüğünüzde müdahale etmezseniz; önce hakkınızı, arkasından da şerefinizi kaybedersiniz... - Hz. Ali (r.a.)

gununsozu1.jpg

- ''Kaybettiğimiz şeyler eninde sonunda bize geri döner. Bazen umduğumuz gibi olmasa da...'' - - Harry Potter


- Aşk; bir bakıma sobaya dokunmak gibidir. Bir defa yanarsın, İzi kalır. Sonra bir daha dokunmazsın, sadece yanına yaklaşırsın...- S. Akın- "İnsanlar sevdikleri şeyi yok etmeye, daha sonra da yok ettikleri şeyi yeniden sevmeye ve değer vermeye meraklıdırlar." - Donald Walsch- Yardımları sistemli olarak sürdürülebilir yani devamlı kılmak çok önemli. Balık vermek değil balık tutmayı öğretmek daha da önemli... - Çin Atasözü


- Ey aşk! Sen öyle bir kişisin ki, dünya tokları, senin vuslatının açlarıdır. - Şemsi Tebrizi
- Kadının tahmin ettiği şey erkeğin emin olduğu şeyden daha doğrudur.Güzel Etkileyici Anlamlı Sözler- Oğlum kolundaki ne ? + Dövme baba - Dövmeyeceğim oğlum söyle, kolundaki ne ?


- Bazen susarsın.. yenilmiş sanırlar seni, eksik ve yaramaz. Unutma, susan bilir ki konuştuğu zaman kimse kaldıramaz.


- Aslında seni sevmeyenlere teşekkür etmelisin. Zaten sen de onlara bayılacak değilsin...- Ece Ayhan

gununsozu6.jpg
- Kelebek misalidir aşk; anlamayana ömrü günlük, anlayana bir ömürlük..- "Kimseyi kırmayayım diyorum, bir de bakıyorum kendim paramparçayım."- ''Aynı günde dört mevsime şahit olmak gibi bir şey bu. Önce özlüyor, sonra ağlıyor, akşamları küsüyor, geceleri çok seviyorum" - Özdemir Asaf- Aslında seni sevmeyenlere teşekkür etmelisin. Zaten sen de onlara bayılacak değilsin... - Ece Ayhan- Susarak sevgisini ilan eden çok var sevgilim ama bir başka seven yok, benim sustuğum biçimde. - Aziz Nesin


- Tanımadan nefret edeceğiniz tek kişi; sevdiğiniz kişinin, sevdiği kişidir.gununsozu3.jpg-  Ne olurdu, seninle aram düzgün olsaydı da, bütün alemlerle aram açılsaydı, dünya yıkılıp yansaydı.- Sen beni sevdikten sonra malın mülkün değeri mi olur? Zaten toprak üstünde ne varsa hepsi de toprak olacaktır.- Başarının sırrını bilmiyorum ama başarısızlığın yolu herkesi memnun etmeye çalışmaktan geçer. - Bill Cosby- Güvenilmek sevilmekten daha büyük bir iltifattır. - George MacDonald- Kalp neyle doluysa, dudaklardan o dökülür. - Goethe

gununsozu7.jpg

- Düşman isterseniz dostlarınızı geçmeye çalışınız. Dost isterseniz, bırakın, dostlarınız sizi geçsin. - La Rochefoucauld- Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez. - Montaigne- Dahiliğin mutlak bir sınırı vardır, aptallığın asla. - Albert Einstein- Ailesiyle vakit geçirmeyen bir erkek, asla gerçek bir erkek olamaz. - Don Vito Corleone- Beni öldürmeyen her şey beni güçlendirir. - Friedrich Nietzsche- Dün iptal edilmiş bir çektir, yarın emre hazır bir senettir, bugûn ise peşin paradır. Bugûnden yararlanınız. - Kay Lydns

gununsozu5.jpg

- Bir şeyleri yarım bileceğine, bir şey bilme daha iyi. - Nietszche- Yaşam, çok zalim bir öğretmendir. Önce sınav yapar, sonra dersi verir. - Andre Gide- Başarılarım, gençliğimdeki hayallerimin ürünüdür. - Napoleon Bonaparte- Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. - Mustafa Kemal Atatürk- Cesaret korkunun yokluğu değil, korkuya direnmek, korkuya hükmetmektir. - Mark Twain- Dünyada görmek istediğiniz değişikliğin kendisi siz olun. - Mahatma Gandhi- Akıllı insanlara gülmek, delilerin ayrıcalığıdır. - Jean de La Bruyere- Bir kimseyi tanımak istiyorsan, düşüp kalktığı arkadaşlarına bak. - Hz. Mevlana- Hayat da bir masal gibidir, ne kadar uzun olduğu değil nasıl yaşandığı önemlidir. - Lucius Annaeus Seneca- Bazı şeyleri yarım bileceğine, bir şey bilme daha iyi... - Nietszche

gununsozu4.jpg

-  Kızların evde temizlik yaparken yaptığı bi topuz var, milyarlık kuaför gelse yapamaz.- Geminin tek kaptanı olur, gerisi mürettebattır. Kalbinde tek sahibi olur, gerisi teferruattır.- Bütün bir geceyi uykusuz geçirmene sebep olan şeyleri bir nefeste anlatamazsın. Önce içine atarsın, sonra da susarsın. - Murathan Mungan- Mutluluğun mezarları, yalnızlığın heykeli var. - Özdemir Asaf- Sıkıntı ve huzursuzluk mutlaka bir günahın cezası, huzur ise bir ibadetin karşılığıdır. - Mevlana - Gözyaşı ile yıkanan yüzden daha temiz bir yüz olamaz. - William Shakespeare-  Ölümün bizi nerede beklediği belli değil, iyisi mi biz onu her yerde bekleyelim. - Michel de Montaigne -  Hayat avucundaki su gibidir; sen tutmaya çalıştıkça o akıp gider. Mevlana


Okurlarımızdan Gelen Günün En Güzel Sözleri


Beni anlayabilen insanların yanına götür kaptan. - Ufuk Geceİnsan zamanı durdurmak istediği yere aittir. - Mert ÇiftciMademki mutluluk haram, çevir dümeni kaptan eni rotamız intikam. - Derya CeylanEdebim el vermez edepsizlik edene. Susmak en güzel cevap edebi elden gidene... - Aliye Koral

Günün en anlamlı ve en güzel sözleri sayfamızın burada sonuna geldik, diğer sözlere göz atmak isterseniz sitemizin arama moturundan aratabilir veya sitemizin ana sayfasına dönüş yaparak belirlenen kategorilerdeki içeriklere göz atabilirsiniz.

Yorum Gönder

0 Yorumlar